Zeytinburnu / İstanbul, Türkiye
+90 532 345 28 59

Seramik Kaplama Uygulaması

Oto seramik kaplama, araç boyalarının güneş, yağmur, kuş pisliği vb dış etkenlerden zarar görmemesi için ince bir katman şeklinde uygulanan bir oto boya koruma teknolojisidir. Uygulama geleneksel cilalama ve nano teknoloji cila uygulamalarından farklı olarak çok daha kalın, sert ve aynı zamanda esnek bir katman oluşturur, uzun süre koruyuculuk ve aynı oranda parlaklık sağlar.

Uygulamaya özel sertlikte süngeri ile eşit oranda aracın boyalı yüzeyine yapılan uygulama sertleşme için yeterli süre bekletildikten sonra maksimum koruma sağlar. Furkan Oto olarak araçlarınızın orijinalliğini korumak konusunda boyasız göçük onarımı hizmetinin yanında Seramik Kaplama hizmeti de sunmaktayız.

Oto seramik kaplama uygulaması için değişik sertlikte, farklı koruma kapasitesine sahip ürünler kullanılabilmektedir. Aracın boyasının korunması, aracın orijinal görünümü korunması yanında değer kaybını da minimum seviyeye indirmektedir.

Seramik Kaplama

Uygulama Nedenleri ve Faydaları

Otomobillerin orijinal boyaları ve üzerindeki vernik katmanının zarar görmemesi için seramik kaplama yöntemi en ekonomik ve uzun ömürlü çözümdür. Bu uygulama arabaların dış etkilerden boyasının zarar görmesini engellemenin yanında kaportanın yeniden canlandırılması aşamasında da tercih edilen bir yöntemdir.

Özellikle yoğun güneş alan ülkemizde güneş yanıklarının önüne geçilmiş olur. Seramik kaplama ile yağmur, kar hatta dolu benzeri dış ortam şartlarında arabaların en az zararı alması sağlanmış olur.

 

Bu uygulama aşamasında oluşturulan sert koruma yüzeyi, kuş pisliği, kimyasal atıklar ve yollarda tuz birikimi gibi nedenlerden dolayı kaportalarda ortaya çıkan bozulmaları da engellemektedir.

Seramik kaplama işlemi ile pürüzsüz bir yüzey sağlandığı için de arabanın dış yüzeyinin daha temizlenebilir olmasını sağlar.

Günümüzde otomobillerin orijinal kaporta görünümünün korunması için en tercih edilen yöntem olan seramik kaplama konusunda hizmet almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Seramik Kaplama Uygulaması Nasıl Yapılır

Seramik kaplama işlemi öncesi aracın kaportasının doğru bir şekilde temizlenmesi gereklidir. Özel şampuanları ile aracınız yıkandıktan sonra eğer araç yüzeyinde varsa zift veya reçine temizliği yapılır. Ardından kil uygulaması yapılıp, tamamen kurulandıktan sonra işleme alınır.

Polisaj işlemi öncesi maskeleme yapılarak polisaj makinesinin verebileceği olası zararlar engellenir ve polisaj sonrası temizliğin ardından seramik kaplama uygulama süngeri ile aracın yüzeyine seramik uygulaması yapılır. Seramik kaplama öncesi kılcal çiziklere kadar tüm kusurların giderilmesi en iyi görünümü sağlamak açısından büyük öneme sahiptir.

Uygulama merkezimizde belirli bir süre sertleşme ve kuruma için bekletilen aracınız, seramik kaplama tamamen kuruduktan sonra en iyi koruma seviyesine erişir. Seramik kaplama malzemesi sert olsa da çizilmesi veya darbe kaynaklı zarar görmesi mümkündür. Ancak bu gerçekleştiğinde bile kaplama altında kalan aracınızın orijinal boyasının zarar görmesini engeller.

Call Now Button
×